Menu
 • Menu

  Doradztwo energetyczne dla firmy – inwestycja, która się opłaca

  Każda firma wykorzystująca energię elektryczną do prowadzenia działalności musi liczyć się zwykle z wysokimi rachunkami. Są jednak różnorodne sposoby na ich obniżenie. Gdy koszty rosną, warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnych usług doradztwa energetycznego.

  Doradztwem energetycznym nazywa się szeroką gamę usług, które skoncentrowane na wsparciu klienta w dobraniu optymalnych rozwiązań w zakresie zużycia energii. Dzięki takiemu doradztwu firma może zmniejszyć koszty związane z działalnością, a tym samym zacząć generować wyższe zyski.

  Aby możliwe było uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jak zminimalizować koszty związane z zużywaną energią elektryczną, konieczne jest przeprowadzenie audytu energetycznego. Na jego podstawie możliwa jest optymalizacja zużycia. Dokonując zmiany taryfy czy oferty, przedsiębiorca jest w stanie uzyskać oszczędności na poziomie nawet do kilkudziesięciu procent. Nie jest to jednak wyłączny sposób na obniżenie kosztów, ponieważ także można poszukiwać niższych wydatków na innych płaszczyznach.

  Audyt energetyczny to podstawa

  Zasadniczo audyt energetyczny jest kompleksową usługą, której celem jest wykonanie analizy wszystkich aspektów zużycia prądu. Audytorzy biorą między innymi pod uwagę takie kwestie jak parametry umowy dystrybucyjnej, w tym taryfę, poziom mocy zamówionej, badają infrastrukturę przemysłową oraz najbardziej energochłonne urządzenia. Często to właśnie brak odpowiednio dobranych parametrów umownych odpowiada za wysokie rachunki.

  To jednak jeszcze nie wszystko, co obejmuje doradztwo energetyczne. Również usługa ta włącza inne czynności skoncentrowane na obniżeniu kosztów, na przykład usługi takie jak: kompensacja mocy biernej, modernizacja układów pomiarowych, budowa dopasowanych linii zasilających czy monitoring energii, dzięki któremu można stale sprawdzać parametry linii oraz wykrywać ewentualne anomalie. Firmy doradcze mogą także wskazać klientowi optymalne rozwiązania w zakresie energii odnawialnej, na przykład instalacji fotowoltaicznych, które pozwalają na czerpanie prądu z energii światła słonecznego. Ponadto doradca wskaże, jakie urządzenia energooszczędne będą dobrym zakupem.

  Gdzie możemy skorzystać z doradztwa energetycznego?

  Świadczeniem usług w zakresie doradztwa energetycznego zajmuje się obecnie dużo firm. Możemy skorzystać z ich pomocy w każdym zakątku kraju, dlatego niezależnie od miejsca działalności przedsiębiorcy może on otrzymać kompleksowe i profesjonalne wsparcie dotyczące optymalizacji kosztów energii elektrycznej. To usługa, która się opłaca, biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii. W związku z tym jednorazowa inwestycja będzie mogła szybko się zwrócić.

  Usługi doradztwa energetycznego oferuje również firma Rafik-Pol, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Jej doradca dokładnie zapozna się z sytuacją klienta, przeprowadzi audyt i będzie mógł zaproponować najlepsze propozycje energetyczne.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *