Menu
 • Menu

  Dobre miejsce pod inwestycje to klucz do sukcesu

  Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju to obecnie największa Instytucja Otoczenia Biznesu na Śląsku,  dysponująca terenami inwestycyjnymi, które stanowią atrakcyjną lokalizację dla biznesu. Obszar działania GAPR sięga od Bytomia, przez Żory i Rybnik, po Czechowice-Dziedzice i od Gliwic do Jaworzna.

  Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” – Fot. Antoni Witwicki

  – Działamy dynamicznie, rozbudowujemy nasze struktury, powiększamy majątek, a ostatecznym naszym celem jest realne wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na ciągle powiększającym się obszarze naszego działania w regionie – mówi prezes Bogdan Traczyk.  – Dobrze skomunikowana sieć dróg, uzbrojone tereny inwestycyjne, odpowiednie otoczenie gospodarcze, przyjazne nastawienie oraz wsparcie pracowników GAPR na każdym etapie procesu inwestycyjnego to nasze atuty.

  GAPR w ręce inwestorów oddaje tereny na „Nowych Gliwicach”, które stały się wizytówką miasta Gliwice. Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” to miejsce wyjątkowe, w którym odrestaurowane budynki dawnej kopalni sąsiadują z nowoczesnymi siedzibami firm informatycznych oraz przedsiębiorstw zaawansowanych technologii z takich branż jak: elektrotechnika, energetyka, telekomunikacja, aż po lotnictwo. Kompleks o powierzchni 25 ha niebawem się powiększy o kolejne 11 ha. Od 2 miesięcy GAPR jest bowiem właścicielem terenu dawnej koksowni gliwickiej i już pracuje nad projektem, dzięki któremu możliwe będzie uzbrojenie nowych działek.

  GAPR chce tu wydzielić pod inwestycje działki o powierzchni od 0,5 ha do 1 ha lub jeszcze większe. „Nowe Gliwice” to świetna lokalizacja dla inwestorów. Kompleks zlokalizowany jest bowiem w niewielkiej odległości od centrum miasta, w pobliżu węzła Gliwice-Sośnica, łączącego autostrady A1 i A4, Drogowej Trasy Średnicowej oraz zjazdu z autostrady A4 na ul. Rybnicką i gliwickiego lotniska.  Atutem jest również bliskość Politechniki Śląskiej, a więc dostęp do lokalnego rynku pracy, wykwalifikowanych kadr i potencjalnych partnerów biznesowych.

  W planach jest też rewitalizacja „Nowych Gliwic II”, które znajdują się na dawnym terenie Fabryki Drutu. Ten teren również jest atrakcyjny, położony w ścisłym centrum miasta, przy Drogowej Trasie Średnicowej i tworzonym zintegrowanym centrum przesiadkowym dla zachodniej części Metropolii Śląskiej. Poprzemysłowa przestrzeń systematycznie oddawana jest w ręce nowych przedsiębiorców. Obszar o powierzchni 2,6 ha czeka na firmy z branż kreatywnych, zajmujących się architekturą, wzornictwem, nowymi technologiami, IT oraz start-upów. Potencjalni inwestorzy mogą skorzystać z przygotowanych projektów zagospodarowania terenu lub zaproponować własne rozwiązania.

  GAPR skupia propozycje dla przedsiębiorcy zainteresowanego ulokowaniem biznesu w niemal każdej branży. Posiada Parki Przemysłowe w Bytomiu i Żorach. Inwestorom oferuje  sprzedaż całych kompleksów, które stanowią nieruchomość gruntową, obiekty całkowicie wynajęte oraz otaczający teren bądź sprzedaż poszczególnych działek inwestycyjnych. W Żorach działki inwestycyjne stanowią powierzchnię łączną ok. 1,3 ha, a w Bytomiu jest to łącznie 2 ha. Są w pełni uzbrojone i posiadają aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

  Na tym jednak nie koniec. W Jaworznie – ok. 0,3 km od autostrady A4 – GAPR również posiada dwie w pełni uzbrojone działki inwestycyjne z dobrym dojazdem, bezpośrednio skomunikowane z węzłem autostradowym o powierzchni ok. 2 ha każda.

  GAPR jest to miejsce nastawione na innowacyjność oraz kreatywność, otwarte na współpracę z przedsiębiorcami z całej Polski oraz zagranicy.

  www.gapr.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *