Menu
 • Menu

  Czym wyróżniają się drzwi panelowe?

  drzwi paneloweDrzwi panelowe są jednymi z najpopularniejszych modeli, które w ostatnich latach znalazły się na rynku stolarki otworowej. Ich fenomen polega na tym, że są niezwykle estetyczne, praktyczne oraz spełniają wymagania naprawdę wielu różnych grup docelowych.

  Sprawdź, czym jeszcze cechują się drzwi panelowe, gdzie można je zakupić oraz jakie zalety posiadają.

  Drzwi panelowe do domu — gdzie najlepiej je zakupić?

  Nadal nie każdy producent posiada w swojej ofercie drzwi panelowe, dlatego też nasze poszukiwania mogą okazać się nie lada wyzwaniem. Znacznym ułatwieniem będzie wejście na stronę internetową gerda.pl, gdzie można zamówić wybrany model drzwi panelowych, które doskonale dopasują się do naszego domu.

  Zalety wizualne

  Jedną z najczęściej wymienianych zalet drzwi panelowych jest ich wygląd. Wiele osób, które montuje je w swoich domach wybiera pomiędzy powierzchniami płaskimi a frezami o różnorodnych układach. Przez to też doskonale dopasowują się głównie do nowoczesnych domów, które są najczęściej budowane obecnie. Atutem wizualnym drzwi panelowych jest też możliwość wyboru różnorodnych kolorów, przez co dopasowanie do kolorystyki domu jest znacznie łatwiejsze i tym samym nie jesteśmy skazani na wybór tradycyjnego brązu, czy czerni, kiedy poniesie nas fantazja.

  Przy drzwiach panelowych istnieje także możliwość zamontowania zespolonego szkła, dzięki czemu tworzy się ozdobne przeszklenia. Najczęściej takie rozwiązanie sprawdza się przy ciemnych i wąskich korytarzach, gdyż szkła pozwoli je rozjaśnić. Przy wybraniu szyby, która została dodatkowo powleczona folia mamy dodatkową ochronę i bardzo trudno można ją wybić. Warto zdawać sobie z tego sprawę, jeśli chcielibyśmy zamontować przeszklone drzwi panelowe na zewnątrz.

  Praktyczność drzwi panelowych

  Każdy z nas, gdy kupuje drzwi, a następnie je montuje liczy na to, że będą one zarówno trwałe, jak i jak najbardziej odporne na warunki atmosferyczne, zabrudzenia, czy też na działania mechaniczne. W tym celu drzwi panelowe mogą być pokryte żywicami epoksydowymi. Jednak, aby zyskać większą pewność, że zabrudzenia nie będą przylegać zbyt często do powierzchni drzwi, powinna ona zostać dodatkowo pokryta farbą teflonową. Wszystko to wpłynie zarówno na kwestię praktyczną drzwi, jak i ich trwałość, ale także na ich wygląd zewnętrzny.

  Wymienność paneli

  To, co wyróżnia drzwi panelowe od innych rodzajów, to przede wszystkim fakt, że można zakupić je w różnych kształtach i dodatkowo poszczególne części można dowolnie wymieniać. W taki sposób po wymalowaniu domu na inny kolor będziemy mogli dopasować kolor drzwi, zamiast dostosowywać wygląd pod wcześniej zamontować drzwi. W takiej sytuacji wystarczy po prostu wymienić poszczególne panele i pozostawić bazową konstrukcję skrzydła drzwi. Zresztą taka możliwość jest niezwykle przydatna również w sytuacji, gdy jakiś panel ulegnie uszkodzeniu. Wtedy zapłacimy znacznie mniej i naprawa potrwa krócej. Dotyczy to zarówno drzwi panelowych zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *