Menu
 • Menu

  Czapek & Cie po ponad 100 latach wraca do Polski

  Czapek & Cie

  Czapek & Cie Warszawianka (Fot. Wealth Solutions)

  Czapek & Cie – założona przez Polaka szwajcarska manufaktura zegarków pojawia się po ponad 100 latach przerwy na polskim rynku. Z tej okazji firma przygotowała wraz z Wealth Solutions specjalną limitowaną edycję czasomierzy. Zaprezentowano je po raz pierwszy 31 maja 2017 roku w warszawskim hotelu Bellotto.

  Założycielem Czapek & Cie był Franciszek Czapek z zawodu zegarmistrz i weteran powstania listopadowego. Po upadku powstania Czapek wyemigrował do Szwajcarii, gdzie zajął się produkcją zegarków. Sukces polskiego emigranta zaowocował powstaniem własnej fabryki w Genewie. Sprzedawał on swe produkty w salonach Paryża i Warszawy. Firma zaopatrywała też dwór cesarza Napoleona III.

  Z okazji powrotu na polski rynek Czapek & Cie zaprezentował limitowaną serię zegarków Warszawianka. Ma ona być hołdem dla założyciela firmy i jego rodzinnego kraju. Warszawianka jest owocem współpracy dwóch firm: szwajcarskiej Czapek & Cie i polskiej Wealth Solutions. Polski partner jest ekspertem w budowaniu kolekcji: rzadkich trunków, dzieł sztuki i zegarków. Wealth Solutions również wyszedł z inicjatywą stworzenia Warszawianki.

  Jak podkreślił Xavier de Roquemaurel Prezes firmy Czapek & Cie: Mimo że Franciszek Czapek swoje największe dzieła tworzył na emigracji, to w wielu wykonanych przez siebie modelach umieszczał patriotyczne motywy. Do tych właśnie tradycji odwołuje się model Warszawianka.

  Dzieło firmy Czapek & Cie nawiązuje do polskiego patriotyzmu

  Czapek & Cie

  Fot. Wealth Solutions

  W projekcie zegarka zawarto odniesienia do historii Polski z czasów walki założyciela firmy w powstaniu listopadowym. Pod cyfrą oznaczającą godzinę 12 umieszczono godło z czasów Królestwa Polskiego. Cyfra oznaczająca godziną 6 jest w kolorze czerwonym. O tej właśnie godzinie wybuchło powstanie listopadowe.

  Na tarczy wyryto cytat z Warszawianki: “Żyj swobodo, Polsko żyj”. Ponadto w kaboszonie zegarka umieszczony jest bursztyn, który stanowi jeden ze znaków rozpoznawczych naszego kraju na świecie. Dzięki pracy jego twórców powstał zegarek łączący szwajcarską precyzję z polskim duchem patriotyzmu.

  Michał Kowalski, Wiceprezes Wealth Solutions powiedział, że: Historia i tradycja dla nas Polaków są niezmiernie ważne.dodał przy tym – W związku z tym, jako polska firma specjalizująca się w tworzeniu i sprzedaży luksusowych, kolekcjonerskich zegarków, postanowiliśmy przygotować z okazji 10 urodzin Wealth Solutions edycję, która byłaby hołdem dla naszej przeszłości i która pokazałby część naszego dziedzictwa w ciekawy sposób.

  Z tego również powodu postanowiliśmy zaprosić do współpracy przy tym projekcie szwajcarską manufakturę, która ma polskie korzenie i założyciela o chlubnej powstańczej karcie w życiorysie.

  Limitowana seria zegarków Warszawianka liczy tylko 15 egzemplarzy, 5 z nich w kopercie z różowego złota, 10 w kopercie ze stali. Dostępna jest za pośrednictwem firmy Wealth Solutions. W regularnej sprzedaży pojawią sie natomiast edycje: Quai des Bergues (w wersji dla mężczyzn i kobiet) oraz Place Vendôme. Obie dostępne będą u oficjalnego dystrybutora – Jubiler Pluciński

  Źródło – Wealth Solutions

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *