Menu
 • Menu

  Cynkownia- czym tak właściwie jest?

  CynkowanieCynkowanie jest procesem chemicznym, na skutek którego metal pokrywany jest warstwą cynku. Takie postępowanie ma na celu zabezpieczenie metalu przed korozją.

  Czym jest- cynkownia?

  Cynkownia jest miejscem, w którym realizowany jest proces cynkowania metalu. Cynkownia Metaltech jest przystosowana do wykonywania cynkowania w dwóch wariantach: cynkowania ogniowego oraz galwanicznego. W cynkowni wykonuje się wszystkie niezbędne dla procesu cynkowania etapy.

  Począwszy od odtłuszczania, trawienia i topnikowania, które to mają na celu przygotować stal do cynkowania, poprzez specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają zabezpieczenie stali cynkiem. Warto w przypadku cynkowania skorzystać z usług firm sprawdzonych i cieszących się dobrą renomą na rynku. Usługi tak specjalistyczne wykonywane przez firmy z długoletnim doświadczeniem na rynku to gwarancja wysokiej jakości wykonania.

  Przygotowanie

  Zanim rozpocznie się właściwy proces cynkowania koniecznie należy przygotować stal tak, aby proces zabezpieczenia był jak najlepiej wykonany. W pierwszej kolejności wykonuje się odtłuszczanie, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni metalu. Zanieczyszczenia to zarówno drobinki metali pozostałe po obróbce, jak też drobinki przyczepione do metalu podczas transportu. Kolejnym etapem jest poddanie stali procesom trawienia. W ich wyniku stal zostanie oczyszczona z ewentualnych, niewidocznych nawet elementów niemetalowych, wśród których wymienia się również rdzę lub zgorzeliny.

  Proces cynkowania

  We właściwym procesie cynkowania na powierzchni stali wytwarzana jest powłoka zabezpieczająca. Cynkowanie zabezpiecza nie tylko przed negatywnymi działaniami środowiska, lecz także przed uszkodzeniami mechanicznymi. W procesie cynkowania ogniowego wykorzystuje się specjalne wanny cynkownicze o dużych rozmiarach.

  Wanna jest właściwie zbiornikiem, którego długość wynosi ok. 13 m, a głębokość ok. 3 m. Takie rozmiary umożliwiają zanurzanie w roztworze cynku nawet elementy o dużych gabarytach, co jest szczególnie przydatne w budownictwie, gdy przed korozją należy zabezpieczyć duże elementy stalowe.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *