Menu
 • Menu

  Coraz więcej przedsiębiorców wprowadza terminale płatnicze

  Czy wkrótce będzie można zapłacić za zakupy na bazarze, bilet w autokarze i usługę u fryzjera bez gotówki?

  Twórcy Programu Polska Bezgotówkowa starają się wcielić taką możliwość w życie. Program już przynosi rezultaty. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie terminali płatniczych.

  Pomimo jasnego przekazu konsumentów, gotówka wciąż jest jedyną formą płatności na wielu bazarach i w sklepach osiedlowych. Nieczęsto można też płacić kartą w automatach z napojami i przekąskami, a także w salonach fryzjersko-kosmetycznych i w punktach usługowych.

  Tymczasem liczne badania pokazują, że Polacy chcieliby móc częściej korzystać z karty płatniczej. Deklarują, że częściej robiliby zakupy i korzystali z usług w miejscu, w którym byłby zainstalowany terminal płatniczy. Cześć z nich – jak przyznaje – wydałaby też wtedy większe kwoty.

  Kosztów związanych z wprowadzeniem terminali płatniczych obawia się część przedsiębiorców. To z myślą o nich powstał program Fundacji Polska Bezgotówkowa, w którym oferowane są m.in. darmowe terminale płatnicze.

  Jak otrzymać darmowy terminal płatniczy?

  Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności kartami płatniczymi oraz do tych, którzy otwierają nowy biznes.

  W ramach programu – w którym udział jest bezpłatny – przedsiębiorca może otrzymać do 3 terminali płatniczych za darmo. Ponadto, przez okres 12 miesięcy przedsiębiorca nie płaci prowizji od transakcji. Otrzymuje też wsparcie techniczne.

  Przedsiębiorca, który chce wziąć udział w programie, powinien wejść na stronę Bezgotowki.pl, wybrać odpowiedni terminal, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać pod wskazanym przez siebie adresem na kuriera z terminalem. Więcej informacji o programie Polska Bezgotówkowa dostępnych jest na stronie Bez Gotówki: https://bezgotowki.pl/.

  Program Polska Bezgotówkowa odnosi sukces

  Jak się okazuje, w ramach programu zainstalowano już ponad 50 tys. terminali płatniczych. Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z programu, reprezentują ponad 300 rodzajów działalności. Najwięcej umów zostało podpisanych w województwach: mazowieckim, śląskim i małopolskim.

  Na terminal płatniczy decydują się najczęściej właściciele sklepów – w tym sklepów spożywczych – a także restauracje i zakłady fryzjersko-kosmetyczne, ale nie tylko. Do programu przystępują także właściciele usług transportowych, przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej i usług medycznych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *