Menu
 • Menu

  Cięcie CNC – oszczędna i szybka obróbka metali

  cięcie CNC

  Obróbka metali i produkcja metalowych elementów to dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu. Znajduje zastosowanie w wielu branżach od przemysłu maszynowego i mechanicznego, przez przemysł transportowy, kolejowy, lotniczy po meblarstwo, dekarstwo i elektronikę.

  Obecnie standardem jest obróbka bazująca na wykorzystaniu maszyn sterowanych komputerowo, a więc CNC.

  Dlaczego CNC a nie tradycyjna metoda?

  Dzięki obróbce CNC możesz uzyskać precyzyjne i powtarzalne elementy, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Zawsze wtedy, gdy liczy się najwyższa jakość, wybieraj cięcie CNC. Cięcie i wycinanie elementów możesz prowadzić z wykorzystaniem tradycyjnych, mechanicznych technik. Jednak o wiele lepiej sprawdzają się nowoczesne rozwiązania, zapewniające znacznie lepsze wyniki.

  Cięcie CNC w praktyce

  Do wycinania CNC wykorzystujesz urządzenia, które są sterowane numerycznie. Mikrokomputer znajdujący się w urządzeniu możesz dowolnie zaprogramować, zgodnie z projektem, który chcesz wykonać. Jak to działa? By można było przeprowadzić cięcie CNC, musisz je najpierw zaprojektować z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Kiedy już to zrobisz, możesz dokładnie wykonać obróbkę, a właściwie tylko ją nadzorować, bo wszystko za ciebie zrobi automat.

  Są trzy metody cięcia CNC:

  – laserem,

  – plazmą,

  – strumieniem wody.

  Jeśli chcesz wybrać jedną z tych metod, najlepiej skonsultuj się ze specjalistą. Każdą z nich przygotujesz elementy zgodnie z projektem, jednak metody różnią się efektem końcowym. Nie wszystkie możesz stosować też z każdym rodzajem materiału.

  Jakie są zalety cięcia CNC?

  Cięcie blachy CNC lub innych materiałów jedną z metod gwarantuje:

  – precyzję wykonania (uzyskujesz dokładne cięcia, których nie otrzymasz tradycyjnymi metodami),

  – powtarzalność elementów i całego procesu (elementy wyglądają identycznie),

  – minimum odpadów (wykorzystując obróbkę CNC, możesz zaplanować cięcie tak, by odpadów było jak najmniej),

  – czystą i gładką powierzchnię cięcia (po obróbce CNC nie musisz już wykańczać krawędzi).

  Jak wygląda cięcie laserem CNC?

  Cięcie laserem CNC polega na termicznym dzieleniu materiału, które następuje poprzez: sublimację, topienie lub wypalanie. Cięcie laserem polega na punktowym wprowadzeniu energii, która ma postać wysokoenergetycznego strumienia tnącego.

  Dlaczego warto ciąć laserem?

  Główną zaletą cięcia laserowego CNC jest uzyskany produkt, który możesz poddać dalszej przeróbce bez dodatkowych procesów technologicznych. Warto postawić na profesjonalistów jak gieciewalcowanie.pl/.

  Dokładność, z jaką prowadzisz strumień, pozwala ci uzyskać dobrą jakość cięcia i wysoki stopień utrzymania wymiarów ciętych elementów konstrukcyjnych. Laserem można ciąć nie tylko metale, ale również pleksi, PoliChlorek Vinylu, PoliEtylen, drewno, szkło, ceramikę, papier, tekstylia i wiele innych. Cięcie laserem CNC jest bezdotykowe, a więc higieniczne, dlatego z powodzeniem stosuje się je także w przemyśle spożywczym.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *