Menu
 • Menu

  CHEMIA MOTOREM NAPĘDOWYM GOSPODARKI – I FORUM KAMPANII „POLSKA CHEMIA”

  Chemia motorem napędowym gospodarki. O znaczeniu sektora na I Forum Kampanii „Polska Chemia”

  Drukowanie

   28 listopada br. w Warszawie odbędzie się I Forum Kampanii „Polska Chemia”. Uczestnicy i zaproszeni goście będą rozmawiać o znaczeniu sektora chemicznego dla gospodarki i społeczeństwa.

  Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu. Głównym celem Kampanii „Polska Chemia” jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.

  Sektor chemiczny ma znaczący wpływ na całokształt funkcjonowania gospodarki krajowej. Znaczenie sektora wynika nie tylko z wielkości produkcji sprzedanej, zatrudnienia czy udziału w PKB kraju, ale również z charakterystyki produkcji – wytwory zakładów chemicznych stanowią podstawę do dalszej obróbki i bez nich nie mogłyby rozwijać się między innymi takie gałęzie gospodarki jak rolnictwo, branża spożywcza, farmacja, budownictwo, energetyka.03_logo PIPC - 2013 z napisem na dole

  Polska Chemia potrzebuje wizerunku adekwatnego do roli, jaką odgrywa w gospodarce – mówi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która organizuje Wydarzenie. – Nie zapominajmy też o proekologicznej i proinnowacyjnej charakterystyce branży, a także o jej znaczeniu dla społeczności lokalnych.

  W I Forum Kampanii „Polska Chemia” udział wezmą:

  Ryszard Czarnecki – Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego,

  Jadwiga Emilewicz – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju,

  Wojciech Jasiński – Prezes Zarządu PKN ORLEN S.A.,

  Mariusz Bober – Prezes Zarządu Grupa Azoty S.A.,

  a także przedstawiciele administracji publicznej (m.in. reprezentanci Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Środowiska), przedsiębiorstw i organizacji działających w sektorze chemicznym (m.in. Grupy Azoty S.A., PKN Orlen S.A., EY, CMS Cameron McKenna), świata nauki i mediów.

  Forum odbywa się w ramach Kampanii „Polska Chemia”. Wyłącznym organizatorem Kampanii jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

  Partnerami Strategicznymi Kampanii „Polska Chemia” są:

  PKN Orlen S.A.

  Grupa Azoty S.A.

  Zapraszamy: 28 listopada br., Warszawa, Hotel Mercure (ul. Złota 48/54). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Kliknij, żeby przejść na stronę wydarzenia, poznać agendę i zarejestrować się https://polskachemia.konfeo.com/pl/groups

  Rejestracja jest aktywna do 21 listopada br.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *