Menu
 • Menu

  Aukcje poleasingowe – co warto wiedzieć, by wybrać najlepszą ofertę?

  Leasing to jedna z atrakcyjniejszych form finansowania zakupu sprzętu czy pojazdów mechanicznych z myślą o firmie. Jeżeli nie interesuje Cię leasing, a nie możesz sobie pozwolić np. na zakup nowych pojazdów, to rozwiązaniem może być skorzystanie z aukcji poleasingowych.

  Na aukcje poleasingowe trafia w pełni sprawny sprzęt, na którego wykup nie zdecydowali się poszczególni leasingobiorcy. Być może myślisz o powiększeniu floty samochodowej i rozważasz przeanalizowanie ofert znajdujących się na aukcjach poleasingowych. Jeśli zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie się opłaca, przeczytaj nasz krótki poradnik.

  Aukcje poleasingowe – co można na nich znaleźć?

  Wybór produktów dostępnych na aukcjach poleasingowych jest bardzo duży. Przykład: na stronie internetowej Raiffeisen Leasing można znaleźć: środki transportu, maszyny i urządzenia oraz linie technologiczne. Nie wszystkie wystawione produkty zostały zwrócone przez leasingobiorców po zakończeniu umowy – bardzo często na aukcjach poleasingowych można znaleźć np. samochody, które zostały odebrane leasingobiorcom z powodu zaległości w opłacaniu rat leasingowych.

  Choć na aukcje leasingowe trafiają w pełni sprawne sprzęty, maszyny i samochody, to poziom ich zużycia jest różny. Jeżeli chcesz zakupić korzystnie, z myślą o swojej firmie, musisz wziąć to pod uwagę – koniecznością jest zapoznanie się z dokumentacją poszczególnych samochodów.

  Dowiedz się więcej o aukcjach poleasingowych.

  Czy to się opłaca?

  Oto główne zalety korzystania z aukcji poleasingowych:

  • przystępne ceny pojazdów;
  • możliwość zakupu sprzętu w bardzo dobrym stanie technicznym – większość firm leasingowych sama dba o stan pojazdów w czasie ich udostępniania klientom, dlatego też w większości są one zadbane
  • dostęp do dokumentacji pojazdu – możesz być pewien, że sprzedawca poinformuje Cię o wszelkich naprawach powypadkowych;
  • pojazd można zakupić na fakturę VAT.

  Jak wziąć udział w aukcji poleasingowej?

  Aukcje poleasingowe to dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz zakupić środki trwałe do swojej firmy w przystępnej cenie. Większość organizowanych aukcji odbywa się na platformach internetowych. Aby wziąć udział w wybranych aukcjach, musisz założyć konto. Dopiero wówczas będziesz mógł stanąć do licytacji i zaproponować swoją cenę. Zanim zalicytujesz, powinieneś dokładnie zapoznać się z regulaminem organizatora.

   

  Leasing dla nowych firm korzystniejszy od kredytu

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *