Menu
 • Menu

  Alior Bank wyróżniony na Forum Ekonomicznym w Krynicy

  Alior BankW czasie uroczystej gali XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy Alior Bank został uhonorowany nagrodą firmy roku 2016. Bank obsługuje w tej chwili 4 miliony klientów. Z tego 19 tysięcy stanowią klienci biznesowi. Trzeba tu dodać, że instytucja powstała 17 listopada 2008 roku, czyli niecałe 9 lat temu. Wartość kredytów udzielonych przez Alior Bank na dzień dzisiejszy wynosi już ponad 46 miliardów zł, natomiast wartość depozytów przekroczyła 51 miliardów zł.

  Bank przyjął, że w latach 2017 – 2020 wartość zwrotu kapitału wyniesie 17%. Alior Bank planuje również rozwój nowych technologii mobilnych i internetowych. Uczyni to firmę jeszcze bardziej konkurencyjną na rynku i umożliwi wyjście naprzeciw nowym technologiom.

  Jak powiedział Janusz Steinhoff wicepremier i minister gospodarki w rzędzie Jerzego Buzka – ogłaszając decyzję o przyznaniu tytułu – funkcjonowanie na rynku firm takich jak Alior Bank decyduje o miejscu, jakie zajmuje Polska w Europie i na świecie.

  Nagroda stanowi uznanie rosnącej roli, jaką Alior Bank odgrywa w gospodarce

  Prezes Michał Chyczewski, odbierając nagrodę, stwierdził, że stanowi ona dowód uznania rosnącej roli banku w gospodarce naszego kraju. Zaznaczył przy tym, że dzięki przejęciu części BPH udział Alior Banku w rynku przekroczył 5%. Przejęcie takie stało się możliwe dzięki polityce repolonizacji banków prowadzonej przez obecny rząd.

  Największym w tej chwili akcjonariuszem banku jest PZU SA. Grupa posiada w sumie 31,65% udziałów. Do roku 2020 Alior Bank planuje optymalizację liczby swoich placówek. Zostanie ona zmniejszona z 1110 do 880. W miejsce tradycyjnej obsługi w placówkach bankowych ma być tworzona sieć obsługi mobilnej. Dzięki strategicznemu partnerstwu z operatorem telefonii komórkowej udało się już stworzyć oddział T-Mobile Usługi Bankowe, który obsługuje takie właśnie usługi.

  Obecnie Alior Bank ma 5,1% udziałów w rynku kredytów i 4,9% w rynku depozytów. Od 2012 roku jest on notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Natomiast w 2014 roku został włączony do indeksu giełdowego WIG20.

  Źródło – PAP

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *