Menu
 • Menu

  Alfa Romeo Giulia samochodem roku 2018 magazynu “Motor Trend”

  Alfa Romeo Giulia

  Alfa Romeo Giulia (fot. FCA)

  Alfa Romeo Giulia zdobył tytuł „Samochód Roku” w 70 edycji konkursu amerykańskiego magazynu “Motor Trend”. Tym razem jury porównało 25 modeli samochodów w 46 różnych wersjach. Alfa Romeo Giulia jest najczęściej nagradzanym sedanem w tym roku. Organizatorzy konkursu docenili jego wyjątkowe wartości, dominującą pozycję wśród aut swojej klasy, a wreszcie wpływ na branżę motoryzacyjną.

  Reid Biszef szef marki Alfa Romeo stwierdził, że nagroda stanowi dla całego zespołu wyróżnienie za „intensywną pracę, poświęcenie i pasję”. Alfa Romeo Giulia jest pierwszym włoskim samochodem uhonorowanym nagrodą “Motor Trend”. Jej uzyskanie może znacząco wpłynąć na wyniki sprzedaży modelu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.

  O nagrodę mogły ubiegać się wszystkie auta, które weszły na rynek, lub zostały znacznie zmodernizowane w 2017 roku. Wszystkie pojazdy zgłoszone do konkursu poddawane są tym samym testom. Ocenia się między innymi: przyspieszenie, drogę hamowania, bezpieczeństwo oraz charakterystykę prowadzenia.

  Auta biorące udział w rywalizacji sprawdza się w profesjonalnym ośrodku na trzech różnych torach testowych. W tegorocznym konkursie konkurencja była bardzo zacięta. Liczba uczestników stanowiła trzecią największą w historii 70 edycji tego wydarzenia. Spośród testowanych pojazdów jury wyłoniło 8 finalistów.

  Alfa Romeo Giulia wyróżniał się pod względem perfekcji wykonania i jakości prowadzenia.

  Finaliści oceniani byli na podstawie 6 kryteriów: wzornictwa, doskonałości inżynieryjnej, bezpieczeństwa, efektywności, wartości oraz osiągów. Przedstawiciele marki twierdzą, że Alfa Romeo Giulia stanowi kwintesencję tych 6 cech. Jak natomiast powiedział dyrektor Motor Trend, Ed Loh, wyróżniają je: perfekcja wykonania i jakość prowadzenia.

  W zwycięskim aucie zamontowany został silnik o mocy 510 KM. Dzięki tej jednostce napędowej osiąga ono przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,9 s. Firma oferuje rzemieślnicze wykonanie oraz oryginalny włoski styl wzornictwa. Ponadto auto wykonano z lekkich materiałów, co znacznie zwiększa osiągi i pozwala lepiej wykorzystać moc silnika.

  Tytuł “Samochód Roku” magazynu “Motor Trend” otrzymany przez Alfa Romeo Giulia, jest jedną z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży motoryzacyjnej w Ameryce Północnej. Magazyn był pierwszym, który zaczął przyznawanie nagrody „Samochód Roku”. Po raz pierwszy została ona wręczona na 1949 rok. Tegoroczna impreza miała charakter jubileuszowy. Odbywała się już bowiem po raz 70-ty.

  Do 1999 roku tytuł przyznawano wyłącznie samochodom wyprodukowanym w Stanach Zjednoczonych. Samochody sprowadzane z zagranicy mogły walczyć o wyróżnienie w ramach konkursu „Import of the Year”. Jednak od 2000 roku zlikwidowano podział na dwie odrębne kategorie. Od tego czasu przyznaje się jedną nagrodę zarówno dla samochodów produkowanych w USA, jak i dla importowanych.

  Źródło – Centrum Prasowe PAP

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *