Menu
 • Menu

  AGROTECH 2017 – 23 edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach

  AGROTECH 2017Największe w Polsce targi techniki rolniczej AGROTECH 2017 były okazją do zaprezentowania nie tylko maszyn rolniczych, ale również szerokiej gamy produktów i usług związanych z rolnictwem. Na imprezie organizowanej przez Targi Kielce można więc było znaleźć: urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe. Obecne były również firmy specjalizujące się w budownictwie inwentarskim.

  Targi AGROTECH 2017 zostały 17 marca uroczyście otwarte przez Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Potrwają do 19 marca. W tegorocznej imprezie bierze udział ponad 700 firm z 17 krajów świata. Ich wyroby wystawiane są w 11 halach na powierzchni 63 tys. metrów kwadratowych.

  AGROTECH 2017

  AGROTECH 2017

  Wśród ciągników nie brakuje prawdziwych gigantów, jak na przykład T7 315 firmy New Holland o masie 10 ton. Posiada on 6-cylindrowy silnik o pojemności 6728 cm3 i mocy 313 koni mechanicznych. Firma Deutz Fahr zaprezentowała między innymi ciągnik RC Shift uhonorowany tytułem Tactor of The Year 2017 w kategorii Best Design. Tytuł przyznawany jest przez jury składające się z 23 czołowych dziennikarzy rolnych z całego świata.

  AGROTECH 2017

  T7 315

  Podczas targów wystawił swe produkty również polski Ursus. Na jego stoisku pojawił się między innymi – nawiązujący dawnej linii C – ciągnik C395 Power. Ponadto obecne są firmy, takie jak: MCMS Warka, Agro Masz, GOWEIL i MERLO, produkujące maszyny rolnicze. Ogromną ekspozycję swoich wyrobów zorganizował STEYR. Znalazły się na niej ciągniki różnej mocy i kombajny.

  AGROTECH 2017

  Współczesne ciągniki i kombajny gwarantują wygodę i optymalne warunki pracy. Producenci wyposażają je w klimatyzowane kabiny z systemami filtrów, systemy komputerowe i dotykowe ekrany.

  AGROTECH 2017

  Na imprezie nie brakowało firm zajmujących się dostarczaniem wyrobów chemicznych, nasion a nawet biotechnologii. Przykład stanowi ProBiotics Polska. Wytwarza on preparaty zawierające kompozycje mikroorganizmów stosowanych zarówno w rolnictwie, jak i w innych dziedzinach. Produkuje biologiczne preparaty czyszczące i usuwające odór, wspomagające trawienie ludzi i zwierząt, a nawet preparaty do pielęgnacji ciała.

  LAS-EXPO

  Tegorocznej imprezie towarzyszą 17 Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej LAS-EXPO. Wystawiono na nich maszyny do wycinania i obróbki drewna. Wśród wystawców znalazły się takie firmy jak: ZM Jabłoński, Wood-Mizer, Wirex, Krpan, Avant, OTL Jarocin, Maszyny Leśne Jan Kłoda, Jar-Drew, Stihl, Makita, Husquarna oraz wiele innych.

  Imprezie towarzyszą inne atrakcje. W drugim dniu targów ma się odbyć spotkanie z blogerami Magdą Urbaniak z „Tractormania – dziewczyna na traktorze” oraz Piotrem Kaliskim znanym z kanału You Tube „Rolnik Szuka”. Trzeciego dnia ma się odbyć casting na prezentera programu pprtv prowadzonego przez Pierwszy Portal Rolny.

  Na targach znalazło się też coś dla miłośników historii. Na stoisku firmy Dziekan można obejrzeć ciągle sprawny ciągnik Fordson firmy Ford Motor Company z 1923 roku i niemiecki ciągnik Lanz – Buldog z 1924 roku.

  AGROTECH 2017

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *