Menu
 • Menu

  Agregaty prądotwórcze – jakie mają zastosowanie i działanie?

  agregaty prądotwórczeBrak prądu może być naprawdę uciążliwy. Przede wszystkim dlatego, że obecnie znaczna większość sprzętów działa dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej.

  Utrudnienia mogą spowodować spore straty finansowe w firmach, które nie mogą działać bez prądu. Jednak również życie W domu jest wręcz niemożliwe bez działającej lodówki, pralki lub kuchenki. Dlatego tak ważne jest to, by znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie dla takiej sytuacji. Zatem warto dowiedzieć się więcej na temat agregatów prądotwórczych.

  Czym są agregaty prądotwórcze?

  Warto podkreślić, że agregaty są doskonałym, alternatywnym rozwiązaniem w trakcie awarii sieci elektrycznej. Dzięki nim nie musimy się martwić o to, że poniesiemy jakieś straty finansowe, bo np. nie możemy wykonywać zlecenia do pracy. Poza tym należałoby zwrócić uwagę na fakt, że poszczególne modele agregatów mają różną pojemność, co może wpłynąć na to, ile razy będziemy musieli napełniać zbiorniki określonym paliwem. Warto podkreślić, że można do tego wykorzystywać naprawdę różne substancje. Jednak najpopularniejszy jest gaz ziemny, gaz LPG, paliwo, olej napędowy oraz metan.

  Zastosowanie agregatów

  Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że agregaty prądotwórcze mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Oczywiście bardzo chętnie są kupowane przez właścicieli magazynów lub dużych hal produkcyjnych, gdzie brak prądu mógłby całkowicie sparaliżować pracę. Jednak agregaty są również wykorzystywane w domach jednorodzinnych, gdzie życie codzienne mogłoby być bardzo utrudnione bez energii elektrycznej. Warto pamiętać o tym, że nie chodzi tu tylko o wygodę, ale również bezpieczeństwo, ponieważ może wtedy nie działać np. alarm. Poza tym agregaty często są niezbędne na budowie, gdzie nie ma jeszcze dostępu do stałego źródła energii. Dzięki temu urządzeniu bez problemu mogą działać wszystkie potrzebne sprzęty jak np. wiertarki i szlifierki. Jednak z agregatów możemy być w pełni zadowoleni tylko wtedy, gdy wybierzemy najlepszy model.

  Getor GI – jakie zalety ma ten model?

  Najlepszy agregat to taki, który łączy w sobie wiele cech. Przede wszystkim powinien mieć dobry jakościowo silnik, być niezawodny, a przy okazji nie może generować zbyt dużych kosztów związanych z eksploatacją. Właśnie dlatego tak trudno jest znaleźć model, który ma te wszystkie cechy. Jednak agregat Getor GI jest takim przykładem. Poza tym wyróżnia się długim okresem pracy oraz spełnieniem wszystkich wymagać, które są związane z ochroną środowiska. Dzięki temu zainwestowane pieniądze szybko się zwracają. Taki agregat można znaleźć na stronie: https://epssystem.pl/nowa-oferta/agregaty-pradotworcze/getor-gi-iveco-motors/.

  Moc silnika

  Podczas wyboru agregatu prądotwórczego, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na moc silnika. Szacuje się, że najlepsze modele mają od 25 do 542 kVA. Oczywiście im większa moc, tym lepiej. Dzięki temu możliwe jest podłączenie dodatkowych urządzeń, ale też dłuższe działanie, co pozwoli na dokończenie wykonywanych prac.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *