Menu
 • Menu

  8 zasad nowoczesnej firmy produkcyjnej

  Istnieje wiele firm produkcyjnych, lecz tylko część z nich prężnie się rozwija. Poznaj 8 zasad nowoczesnej produkcji i bądź w grupie najlepszych.

  Jednym z wyznaczników nowoczesnej firmy jest umiejętność reagowania na pojawiające się rozwiązania i możliwości. To również umiejętność dostrzegania szans, ale i zagrożeń.

  1. Priorytetem jest diagnoza obecnego stanu produkcji. Dzięki niej można szybko dostrzegać niewspółgrające ze sobą ogniwa. Poprawiając je zwracać uwagę na możliwości usprawnień, jakie dają obecne czasy.
  2. Dzięki nieustannej analizie i ocenie ryzyka, można zauważać procesy i zależności występujące w produkcji.
  3. Ocena efektywności systemów wskazuje, które działają zgodnie z oczekiwaniami, a które należy poprawić w obliczu nowoczesnych rozwiązań.
  4. Analiza ekonomiczna pozwala kalkulować koszty i efektywnie zarządzać produkcją. A tym samym usprawniać współgranie ze sobą logistyki, marketingu i jakość przedsiębiorstwa produkcyjnego.
  5. Korzystanie z dotacji to szansa dla wielu firm na rozwój i rozbudowę przedsiębiorstwa produkcyjnego. Fundusze Unijne skierowane są zarówno do mniejszych, jak i większych firm, dlatego warto tworzyć projekty, które mogą zyskać dotację z Unii Europejskiej.
  6. Nowoczesne firmy muszą dbać o prawidłową logistykę. Zauważać problemy, diagnozować i rozwiązywać błędy w koordynacji dostaw.
  7. Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji jest jednym z głównych wyznaczników świadczących o nowoczesności produkcji.
  8. Innowacje – to hasło łączy wszystkie aspekty funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Innowacja bowiem dotyczy organizacji, techniki, procesów i marketingu, czyli wszystkiego co sprawia, że w firmie może nastąpić znaczny postęp.

  Przykładem prężnie rozwijającej się firmy z branży powłok lakierniczych jest firma Visto. Visto to nowoczesna marka, zajmująca się produkcją farb przemysłowych w tym farby poliuretanowej. W nowo wybudowanej hali produkcyjnej zastosowano nowoczesny park maszynowy oraz procesy produkcji, które zyskały miano innowacyjnych.

  W 2013 roku marka Visto, której właścicielem jest firma Brenen Polska otrzymała od Kapituły Programu Strefy Gospodarki Dziennika Gazeta Prawna specjalne wyróżnienie. Zdobyła tytuł Rynkowy Lider Innowacji 2013 – Jakość, Kreatywność, Efektywność. Visto korzysta z dotacji oraz wdraża projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

  Hasłem przewodnim Visto jest Inspiracja Innowacjami, czego potwierdzeniem jest zdobyty tytuł i wyróżnienie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *