Menu

EKS_KV_baner_CTA_600x100px_RYNEK_INWESTYCJI-2
banner PLOM (1200 x 200 px)
previous arrow
next arrow

Menu

Rok 2016 rekordowy dla Somfy w Polsce.

Somfy, Radosław Borkowski

Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Somfy

Firma Somfy już od 20 lat działa na polskim rynku, oferując nowoczesne wyposażenie budynków. Ostatni rok był jednak dla niej rekordowy zarówno pod względem sprzedaży, jak i zatrudnienia. Wprowadzono też na rynek szereg nowych rozwiązań.

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) powstał w 1960 roku we Francji. Obecnie działa na terenie 60 krajów na wszystkich kontynentach. W Polsce Somfy funkcjonuje od 1996 roku.

Posiada między innymi fabrykę w Niepołomicach. Jest światowym liderem jeśli chodzi o produkcję automatyki i systemów sterowania przeznaczonych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Ponadto firma systematycznie wdraża rozwiązania z zakresu inteligentnego budownictwa.

Idea coraz bardziej zautomatyzowanego domu cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jak stwierdził Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Somfy:

W ciągu minionych 12 miesięcy Somfy wyraźnie zwiększyła swoją sprzedaż w Polsce, poprawiając wyniki w relacji rok do roku o 30 %. Dużym powodzeniem cieszyły się napędy bramowe, napędy J4WT do żaluzji fasadowych, silniki Round Head do systemów ZIP oraz produkty wyposażone w technologię IO homecontrol. Przykładem był także wzrost rozpoznawalności marki i naszej oferty, który zaobserwowaliśmy w bezpośrednich relacjach z klientami. To w znacznej mierze zasługa ubiegłorocznej kampanii telewizyjnej.

Jak dalej stwierdził Borkowski, w 2016 roku najlepiej sprzedawały się produkty z gamy napędów rurowych. Obserwowano też zwiększone zainteresowanie napędami rolet zewnętrznych wyposażonych w czujniki przeszkód i oblodzenia. Aż 80% wszystkich napędów sprzedawanych w Polsce przez firmę Somfy posiada obecnie takie właśnie czujniki.

SomfyJednak najwięcej nowości firma Somfy przedstawiła w segmencie smart home. Wiosną 2016 roku wprowadzono na rynek system sterowania Connexoon. Natomiast we wrześniu zaprezentowano udoskonaloną wersję systemu TaHoma Premium. Wzbogacono ją dodatkowo o system alarmowy. Nowe urządzenia nie wymagają dodatkowych instalacji. Można nimi sterować przy pomocy pilota, smartfona, lub laptopa.

Zaletami systemów oferowanych przez Somfy jest prostota i niska cena. Podstawowa wersja systemu Connexoon, umożliwiająca sterowanie na przykład: oknami, bramą garażową i wyposażeniem tarasu, kosztuje jedyne 1000 zł. Zakup systemu TaHoma Premium, który umożliwia dowolne sterowanie urządzeniami domowymi i samoczynnie dostosowuje się do trybu aktywności użytkownika, to koszt 2000 zł.

W 2016 roku firma przeznaczyła znaczne środki na rozwój i inwestycje. Rozbudowana została fabryka w Niepołomicach, której powierzchnia zwiększyła się o 5 000 m2, utworzono centrum serwisowo-diagnostyczne, a także rozbudowano centrum badań i rozwoju. Jednocześnie zatrudnienie w polskim oddziale firmy zwiększyło się o 12%.

Firma wdraża również projekt o nazwie Kampus+. Jego celem jest stworzenie największego w Europie kompleksu umożliwiającego ciągłe testowanie nowatorskich rozwiązań w rzeczywistym otoczeniu użytkownika obejmującym wszystkie obszary jego życia. Kompleks umożliwi funkcjonowanie systemów w domu, pracy, na uczelni i w przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.